Dátum: 2024 május 26. (vasárnap) | Fülöp, Evelin

hírek

U18-U20-AS ORSZÁGOS BAJNOKSÁG

Nagyon izgalmas két napon vannak túl atlétáink, sok egyéni csúcs született, láthattak nagy harcokat, meglepetés eredményeket, nagy örömöket, boldogságot és elégedettséget a versenyzők és az edzőik szemében is.

A két nap alatt 11 érmet szereztünk (U18-4 db, U20-7 db), összesen 2 aranyérem, 6 ezüstérem és 3 bronzérem vándorolt az egyesület versenyzőihez. Szinte minden egyes lefutott, leugrott, ledobott (centi)méter egyéni csúcsot ért atlétáinknak.

Ahogy szokott lenni a második nap végén a váltók hozták a legnagyobb csatákat és izgalmakat, de mint általában most sem maradtunk érem nélkül ezekben a számokban sem.

Gratulálunk minden versenyzőnek az elért eredményekhez, jó pihenést és további sikeres felkészülést kívánunk a szabadtéri szezonra.

Gratulálunk az edzőiknek is (Kovács-Dóczi Orsolya, Ormay Anikó, Nyilasi Péter, Zemen János, Moldvai Ferenc) és nekik is kitartást és sok erőt, lelkesedést kívánunk az előttük álló tavaszi felkészüléshez és a nyári versenyszezonhoz.

Találkozunk májusban!

U20-as eredmények:

I. helyezett

Kovács Léna 60 m gát 8.81 (ief. 9.04)

4x200 m váltó1:31.05(Birovecz Bátor, Szilveszter Marcell, Földi Gergő, Farkas Bálint)

II. helyezett

Kovács Léna 400 m 58.36 PB

Birovecz Bátor 200 m 22.20 PB

Birovecz Bátor 400 m 48.43 PB

Földi Gergő 800 m 1:53.48 PB

III. helyezett

Szilveszter Marcell 200 m 22.37 PB

VI. helyezett

Kardos Fédra súlylökés  10,95  PB

Szilveszter Marcell 400 m 49.99 PB

Ojava Alex 3000 m 9:25.89 PB

VII. helyezett

Ojava Alex 1500 m 4:18.35 PB

Farkas Bálint távolugrás 5.82

További eredmények:

Chripkó Gergő távolugrás 5.32 PB

Kalmár Alíz 200 m 26.87 PB

Mészáros Dorottya 1500 m 5:15.23 PB

U18-as eredmények:

II. helyezett

Katona Emma 60 m 7.69 PB

4x200 m váltó                 1:46.55 (Rafaez Kata, Katona Emma, Nyilasi Dorina, Kovács Kíra)

III. helyezett

Rezessy Sebi súlylökés 13.67 PB

Oltai Dániel rúdugrás 3.80 =PB

IV. helyezett

Katona Emma 200 m 25.45 PB

V. helyezett

Somogyi Bende 60 m 7.30 PB

Somogyi Bende 200 m 22.37 PB

VI. helyezett

Pintér Dalma rúdugrás 2.80 PB

Nyilasi Dorina hármasu. 11.28 PB

VII. helyezett

Ritter Alexandra rúdugrás 2.60 PB

Horváth Simon 800 m 2:01.13 PB

Horváth Simon 1500 m 4:14.60 PB

További eredmények:

Kovács Kíra 60 m gát 9.41

Kovács Kíra 200 m 26.64 PB

Képek

Sportnap az atlétáknál című gallériából ízelítő

Videó

Sportolj velünk az UTE szakosztályaiban!

UTE az utánpótlásért alapítvány - 1%

Mi az, amivel megőrizheted a gyermekeid egészségét?
Mi az, amivel segítheted olimpikonjaink felkészülését?
Mi az, amivel segítheted kedvenc klubodat?
Mi az, amit igyen adhatsz tavalyról?

UTE az utánpótlásért Adószám: 18165159-1-41