Dátum: 2024 március 28. (csütörtök) | Gedeon, Johanna

Szép eredményekkel zárták versenyzőink az Atlétikai Csapatbajnokságának Döntőjét

Az Atlétikai Csapatbajnokságának Döntőjét a serdülő verseny mellett tartották meg Székesfehérváron.

Klubunk csapata idén is az MTK csapatával alkotott közös egységet.

A csapat a két napos izgalmas párharcokkal és szoros befutókkal tűzdelt versenyen végül a negyedik helyet szerezte meg 310 ponttal, alig 11 ponttal lemaradva a dobogóról.

Legtöbb pontot szerzett újpestiek között ott volt Szabó Barbara, olimpikon magasugrónk, aki megnyerte a magasugrást 13 pontot szerezve, valamint hármasugrásban is remekelve 9 pontot szerzett.

Tóth Rebeka a nyári U23-as EB után három számban is rajthoz állt és nem is akárhogy, mivel mindegyik számban értékes pontokat szerzett, összesen 24 pontot.

Vindics Balázs országos bajnok futónk szintén három számban, abból a 800m-t megnyerve 23 pontot szerzett.

Erdélyi Zsófia olimpikonunk is rajthoz állt, aki a reggeli Félmaratoni második helye után az 5000m-es távon remekelve összesen 19 pontot szerzett a csapatnak.

Minden versenyző hozzáállása és csapatért való küzdése példaértékű volt a hétvégén.

Gratulálunk minden MTK-s és UTE-s versenyzőnek, valamint edzőiknek (Dóczi Orsolya, Széles Lajos, Zemen János, Szabó István, Nyilasi Péter, Lisztóczki János és Szabó Dezső).