Dátum: 2024 április 16. (kedd) | Csongor

Félmaraton OB, Budapest

Vasárnap délelőtt kellemes kora őszi időben tették meg a 21,1 kilométert a 2013. évi  Félmaraton OB  indulói. A bajnok a nőknél - immáron ötödször - Papp Krisztina /72;32 p./lett.

Végig a kezében tartotta a versenyt és rajt-cél győzelmet aratott. Klubtársa, Erdélyi Zsófia idén komolyabb versenyre késztette, mint tavaly, de végül másfél perccel később ért célba.

„- Ötödik magyar bajnoki címem, és határozottan állíthatom, ezért az aranyéremért kellett a legnagyobbat küzdenem – mondta Papp Krisztina. – Erdélyi Zsófi nagyon megfuttatott, meglepett a teljesítménye. Szerencsére a tavalyinál is több néző volt ma velünk. Szükség is van a folyamatos buzdításukra, mert a Nike egy nehéz pálya.

A tizenegyedik és a tizenhatodik kilométernél voltak kisebb hullámvölgyeim, az utolsó kétezren már nem éreztem jól magam. A folyadék adagolása nem volt sikeres, ezen a jövőben javítanunk kell.”

PAPP KRISZTINA

Csapatbajnoki címet szerzett a felnőtteknél  – az UTE női/ Papp Krisztina, Erdélyi Zsófia, Iván-Zsolnai Zsanett /hármasa.

A rekordszámú, csaknem 13 ezer résztvevő közül 7305 egyéni futó ért célba a 28. Nike Budapest Félmaratonon, amelyen a szintén részvételi csúcsot jelentő 1330 csapat, valamint a magyarokon kívül 65 ország 1600 futást kedvelő indulója rajtolt. A magyar bajnokság keretében 157-en értek célba.