Dátum: 2024 május 1. (szerda) | Fülöp, Jakab

Erdélyi Zsófia az idei félmaraton bajnok

A rekord létszámot, 13.500 főt, rajthoz állító 29.Wizz Air Budapest Félmaraton  keretében került megrendezésre a versenyszám 2014. évi Országos bajnoksága. A borús, párás időben lebonyolított 21,1 km-en a férfiaknál Kovács Tamás (67:01), a nőknél Erdélyi Zsófia(77:57) győzött.

Az abszolút sorrendben bár Zsófit megelőzte a kenyai Nzisa Wambua, Nancy (75:13), ám a magyarok között ő bizonyult a legjobbnak.

Erdélyi Zsófi, aki a tavalyi második helyét cserélte a bajnoki elsőségre a következőket nyilatkozta:

„- A pálya jó volt, a lábaim viszont fáradtak. Nem véletlenül, tegnap egy 1500-ast futottam, délután pedig a csapatbajnokságban újabb 5000 méter vár rám. Sajnos már 6-7 kilométer magasságában eldőlt, hogy az aranyérem nem lesz meg, egyszerűen nem tudtam lépést tartani a kenyai lánnyal.

De nem is nagyon akartam, mert a fejemben volt: tartalékolni kell a következő távra is. Pedig nagyon szerettem volna átszakítani a célszalagot, de úgy néz ki, el kell fogadnom, ezen a versenyen mindig az ezüstérem jut."(forrás: futanet.hu)

GRATULÁLUNK ZSÓFI!!!Hasonló jó eredményeket kívánunk még! HAJRÁ UTE!!!