2019.1.13 UTE - Csíkszereda című gallériából ízelítő
Dátum: 2026 június 8. (hétfő) | Medárd
U14-U15-U16 Területi Liga 1. Forduló
2026.05.09-10-én rendezték meg Szekszárdon az U14-U16-os korosztály 3 fordulójából álló területi versenyek első megmérettetését.
U14 (2014)-es korosztály – edző: Leleszi Máté
Hétvégén megrendezésre került a nyílt szezon kezdő versenye (U16, U15 és U14 Területi Liga Verseny 2026 - Centrum - 1. forduló), ahol versenyzőink számára több szempontból is új kihívásokkal kellett szembenézni. Nőttek a versenytávok, emelkedtek a gátmagasságok, illetve az elmúlt időszakban számos új versenykritériummal kellett szembenézniük a gyerekeknek. A hétvége egyik fő célja ezeknek az elvárásoknak a megugrása, valamint az aktuális állapot felmérése volt.
Különösen fontos állomás volt ez a csapat számára, hiszen sokaknak ez volt az első komoly nyílt pályás versenye, ráadásul először futottak hivatalos, fotocellás időméréssel szabadtéren. Egyre inkább távolodunk a gyermekversenyek hangulatától: a szabályrendszer szigorodik, a versenyhelyzetek komolyabb koncentrációt és tudatosságot igényelnek.
Versenyzőink feladata nemcsak a meglévő egyéni csúcsok megjavítása volt, hanem a technikai javítások versenyhelyzetben történő megvalósítása is. Mivel nem specializált atlétákról beszélünk, mindenki több versenyszámban indult az aktuális felkészültségi állapotának megfelelően.
A hétvége összességében nagyon sikeres volt: rengeteg egyéni rekord született, bátran és fegyelmezetten versenyeztek a gyerekek, ráadásul sérülésmentesen zártuk a hétvégét. Külön öröm volt látni, hogy a technikai fejlődések versenyhelyzetben is megjelentek.
Kiemelendő még, hogy Évi néni csoportjával közösen mindkét váltónk dobogós helyezést ért el:
3. hely Leány 4x75 m váltó:
Nádasi-Szabó Emese / Jerkovich Liza / Gellai Liza / Gyergyay Zselyke
1. hely 4x200 m vegyes váltó:
Molnár Sebestyén / Jerkovich Liza / Gyergyay Zselyke / Bánhidi Balázs
Szívből gratulálok minden versenyzőnek a hétvégi teljesítményéhez, a bátor hozzáálláshoz és a sok-sok egyéni fejlődéshez!
U14 (2013) U15(2012)-ös korosztály: Edző: Bánhidi Éva, Ivancsó Adrienn
Az I. Területi Bajnokságot Szekszárdon rendezték meg 2026.05.09-10.-én. Az UTE atlétái hatalmas egyéni csúcsokat, sikereket értek el ezen a versenyen. Számos atlétánk állt fel a dobogó legfelső fokára, és boldogan tértek haza. Nagyon gratulálunk minden versenyzőnknek, akik részt vettek a versenyen és a szoros mezőnyben is helyt álltak.
Érmeseink:
1.hely-80m: Bánhidi Balázs
1.hely-távolugrás: Bánhidi Balázs
3.hely-100m: Bujdosó Lóránt
1.hely-300m: Hidvégi Liza
3.hely-300m: Sárvári Virág
1.hely-80m gátfutás: Bánhidi Balázs
3.hely-80m gátfutás: Rob Boglárka
2.hely-300m gátfutás: Rob Boglárka
2.hely-800m: Krausz Levente
3.hely-magasugrás: Tóth Barnabás
2.hely-3000m: Benyó Blanka
3.hely-2000m: Bagossy Keve
1.hely-4x200m vegyes váltófutás: Banhidi Balázs, Gyergyay Zselyke, Molnár Sebestyén, Jerkovich Liza
3.hely-4x75m váltófutás: Nádasi-Szabó Emese, Gyergyay Zselyke, Jerkovich Liza, Gellai Liza
U16 (2011)-os korosztály – Edző: Lisztóczki János
Szekszárdon az U16-os ligaverseny keretében több versenyzőnek is lehetősége volt a pillanatnyi felkészültségének ellenőrzésére.
- Jeneses-Hegyvári Nóra 100 m-en és távolugrásban is túlszárnyalta egyéni legjobbját.
- Birovecz Benjámin 100 és 300 m-en javított egyéni legjobbján.
- György Amina 100 m-en, magasugrásban és távolugrásban érte el idei legjobbját.
- Nagy Zita távolugrásban nem került a legjobbak közé,100 m-en egyéni csúccsal fejezte be a versenyt.
Gratulálunk a versenyzőknek és az edzőknek egyaránt!