Dátum: 2021 június 20. (vasárnap) | Rafael

ATLÉTÁINK KÉT VERSENYEN IS HELYTÁLLTAK

Kis Balaton Bajnokság 2021.06.05.

A szombati napon az egész kicsiktől (U10) a serdülőkig álltak rajthoz a versenyzőink.

Farkasné Fejes Beáta vezetésével kezdték meg az U10-es U12-es korosztály a versenyzést reggel.

A gyerek korcsoportól dobogóra állhatott:

Kovács Vencel 60m-en 1. helyezett lett!

4. helyen végzett Varga Szonja távolugrásban és 600m-en. Szintén 4. lett Kovács Vencel 600m-en.

Bánhidi Balázs 60m-en 5. helyen ért célba.

Lisztóczki Mihály távolugrásban tudta megszerezni az 5. helyet.

A többiek kis versenyzőnk közül sokan életük első versenyén vettek részt, nagyon bátor és jó versenyzést bemutatva!

Serdülők közül Katona Emma 100m-es síkfutásban bronzérmet szerzett. A korosztály többi versenyzője is remek eredménnyel utazhatott haza, hiszen sokan egyéni csúcsot értek el és közel kerültek a dobogós helyezéshez.

Gratulálunk a felkészítő edzőknek: Farkasné Fejes Beátának és Kovács-Dóczi Orsolyának!

Vasárnap a Balaton Bajnokság keretein belül ifi korosztálytól a felnőttekig mérettették meg magukat a sportolóink. Itt szép számmal gyűjtötték az egyéni csúcsokat és érmeket a versenyzők.

Kovács Léna ifi 400m gátfutásban állhatott fel a dobogó legfelső fokára. Ugyan ebben a versenyszámban a fiúknál Birovecz Bátor 2. helyen ért célba.

Ezüst érmet szerzett ifi 400m-es síkfutásban Kalmár Alíz és Sánta Balázs. Ugyanezen a távon 3. helyen ért célba Szilveszter Marcell.

Ifjúsági női gerelyhajításban Kállai-Kiss Blanka élete első versenyén ezüstérmet érő dobással debütált, míg edzőtársa Járvás Máté az első helyet szerezte meg új egyéni csúccsal a felnőttek között. Ezzel megerősítve helyét az Utánpótlás Eb-n szereplő csapatban.

Egy másik város, Tatabánya adott otthont a Magyar Nagydíj Sorozat Tatabánya - World Athletics Continental Tour Bronze versenyének.

Itt rajthoz állt Szabó Barbara magasugrónk, aki 184cm-es idei legjobb ugrásával holtversenyben a 6. helyet tudhatja magáénak.

Vindics Balázs is a 4. helyen ért célba 800méteren, szintén idei legjobb eredményével.