Dátum: 2017 november 22. (szerda) | Cecília

hírek

Papp Krisztina és Szabó Barbara is ott lesz a hétvégi Európa-bajnokságon!

Atlétika szakosztály 2017-06-21 Megtekintések száma: 281

A Magyar Atlétikai Szövetség (MASZ) kihirdette a hétvégi csapat Európa-bajnokságra utazó válogatott névsorát, melyben az olimpiai bronzérmes Márton Anita, illetve Baji Balázs és Kővágó Zoltán is szerepel.

A 2. liga, azaz a harmadik vonal 12 csapatának (Magyarország, Ausztria, Ciprus, Horvátország, Izland, Izrael, Lettország, Litvánia, Moldávia, Szerbia, Szlovákia, Szlovénia) küzdelmeit szombaton és vasárnap Tel-Avivban rendezik meg, ahonnan a pontverseny első két helyezettje jut majd fel az 1. ligába.

A MASZ honlapja szerint Spiriev Attila sportigazgató úgy látja, a feljutáshoz vélhetőleg az 1. ligából tavaly kiesett Litvánia és Lettország, valamint Horvátország és Szerbia csapataival vívja majd a legnagyobb harcot a magyar küldöttség.

A magyar csapatban a kétszeres fedett pályás Eb-győztes Márton Anita fő száma, a súlylökés mellett diszkoszvetésben is elindul, az Eb-ezüstérmes Baji Balázs pedig a 110 gát legnagyobb esélyese lesz.

A válogatottból hiányzik majd a 2012-es olimpiai bajnok Pars Krisztián, akit az országos bajnokságon őt legyőző Halász Bence helyettesít Izraelben a férfi kalapácsvetők versenyében.

A magyar csapat
férfiak:
Szabó Dániel (100 m, 4x100 m), Kádasi Zalán (4x100 m), Bézsenyi Gergely (4x100 m), Máté Tamás (4x100 m), Szabó László (200 m, 4x100 m), Deák Nagy Marcell (400 m, 4x400 m), Boda Boldizsár (4x400 m), Koroknai Tibor (400 m gát, 4x400 m), Jagodics Dennis (4x400 m), Kazi Tamás (800 m, 1500 m), Kovács Benjámin (3000 m), Szögi István (5000 m), Baji Balázs (110 m gát), Juhász Balázs (3000 m akadály), Bakosi Péter (magas), Simonváros Csanád (rúd), Virovecz István (távol), Galambos Tibor (hármas), Kürthy Lajos (súly), Kővágó Zoltán (diszkosz), Halász Bence (kalapács), Rivasz-Tóth Norbert (gerely)

nők: Kaptur Éva (100 m, 4x100 m), Nguyen Anasztázia (4x100 m), Schmelcz Vivien Fanny (4x100 m), Kerekes Gréta (100 m gát, 4x100 m gát), Ferenczi Melinda (200 m), Nádházy Evelin (400 m, 4x400 m), Kéri Bianka (800 m, 4x400 m), Osváth Krisztina (4x400 m), Gyürkés Viktória (1500 m, 3000 m), Papp Krisztina (5000 m), Szűcs Noémi (400 m gát), Kácser Zita (3000 m akadály), Szabó Barbara (magas), Siskó Zsófia (rúd), Lesti Diána (távol), Hoffer Krisztina (hármas), Márton Anita (súly, diszkosz), Gyurátz Réka (kalapács), Bogdán Annabella (gerely)

Az időrendet INNEN, a magyar csapat összeállítását INNEN tudja letölteni!

(forrás: nso.hu)

Képek

"Kissrác voltam én, bámultam a csodát" című gallériából ízelítő

Videó

Sportolj velünk az UTE szakosztályaiban!

1%

Mi az, amivel megőrizheted a gyermekeid egészségét?
Mi az, amivel segítheted olimpikonjaink felkészülését?
Mi az, amivel segítheted kedvenc klubodat?
Mi az, amit igyen adhatsz tavalyról?

UTE az utánpótlásért Adószám: 18165159-1-41