UTE Karate Szakosztály képei című gallériából ízelítő
Dátum: 2024 március 28. (csütörtök) | Gedeon, Johanna
A 2018-as évi szezont fiataljaink többpróba országos bajnoksága zárta az elmúlt hétvégén, ahonnan két bajnoki címmel és rengeteg egyéni csúccsal tért haza a csapat. Csapatban a Földi Gergő, Sánta Balázs, Almási Attila, Majoros Ádám összetételű csapat fiú négypróbában 6320 ponttal hódította el a magyar bajnoki címet, míg egyéniben 2073 pontos eredménnyel Földi Gergő nem talált legőzőre és lett aranyéremes. A Mázsa Izabella Éva, Kalmár Alíz Dorottya, Brehel Enikő, Pintér Blanka Ilona, Bálint Laura, Sziráki Szonja Alma leány négypróba csapatunk a 8. helyen végzett, míg a Bartha Lilla, Kovács Léna, Szekeres Léna, Turcsányi Eszter leány ötpróba csapatunk a 10. helyezést érte el. Fiú hatpróbázóink is egyéni csúcsokat értek el, de a létszám miatt ők csapatban nem tudtak részt venni a versenyen.
Gratulálunk minden versenyzőnek, valamint gratulálunk az edzőknek is, hiszen olyan összhangban tudták felkészíteni a versenyzőket a verenyre és segíteni egymás munkáját is, ami példa értékű és e nélkül nem lett volna ilyen sikeres ez a bajnokság. Köszönjük a bajnok csapat edzőjének Nyilasi Péternek, a magasugrásért felelős Szabó Istvánnak, a dobásokért felelős Ormay Anikónak és a gátfutásért felelős Kovács-Dóczi Orsolyának.
Eredmények:
Fiú négypróba U14
1. hely - 6320 pont
- Földi Gergő 2073 pont
- Sánta Balázs 1616 pont
- Almási Attila 1333 pont
- Majoros Ádám 1298 pont
U14A (80m gát, magasugrás, távolugrás, gerelyhajítás)
6. hely - Almási Attila (12.91mp, 1.38m, 4.64m, 21.71m)
U14B (80m gát, távolugrás, 300m, 1500m)
1. hely - Földi Gergő (13.25mp, 5.02m, 39.97mp, 4:46.08)
U14C (60m, ötösugrás, súlylökés, gerelyhajítás)
7. hely - Sánta Balázs (8.15mp, 11.92m, 8.91m, 23.71m)
11. hely - Majoros Ádám (8.55mp, 11.69m, 7.51m, 15.29m)
Leány négypróba U14
8. hely - 5900 pont
- Mázsa Izabella Éva 1679 pont
- Kalmár Alíz Dorottya 1596 pont
- Brehel Enikő 1443 pont
- Pintér Blanka Ilona 1182 pont
- Bálint Laura 1470 pont
- Sziráki Szonja Alma 1057 pont
U14A (80m gát, magasugrás, távolugrás, gerelyhajítás)
12. hely - Pintér Blanka (15.69mp, 1.21m, 3.80m, 18.61m)
U14B (80m gát, távolugrás, 300m, 800m)
11. hely - Mázsa Izabella (15.56mp, 4.04m, 45.03mp, 2:55.07)
13. hely - Kalmár Alíz Dorottya (16.09mp, 4.48m, 46.97mp, 2:58.91)
19. hely - Bálint Laura (16.29mp, 4.01m, 48.13mp, 2:52.55)
22. hely - Sziráki Szonja Alma (17.17mp, 3.93m, 51.90mp, 3:09.83)
U14C (60m, ötösugrás, súlylökés, gerelyhajítás)
14. hely - Brehel Enikő (9.57mp, 10.86m, 7.98m, 23.37m)
16. hely - Andó Nikolett (9.42mp, 10.60m, 7.68m, 21.70m)
Leány ötpróba U16
(80m gát, távolugrás, gerelyhajítás, magasugrás, 800m)
10. hely - 5472 pont
- Bartha Lilla 2058 pont
- Kovács Léna 1937 pont
- Szekeres Léna 1477 pont
- Turcsányi Eszter 1427 pont
33. hely - Kovács Léna (13.16mp, 4.20m, 4.59m, 1.38m, 2:54.40)
41. hely - Szekeres Léna (17.59mp, 4.10m, 12.85m, 1.41m, 3:06.44)
42. hely - Turcsányi Eszter (17.76mp, 4.06m, 5.87m, 1.26m, 2:41.42)
- Bartha Lilla (13.30mp, 4.95m, 29.83m, 1.29m, DNS)
Fiú hatpróba U16
(110m gát, távolugrás, súlylökés, magasugrás, gerelyhajítás, 1500m)
23. hely - Birovetz Bátor 2213 pont (15.11mp, 4.92m, 6.35m, 1.42m, 19.53m, 5:20.99)
26. hely - Farkas Bálint 2147 pont (15.99mp, 4.93m, 6.67m, 1.36m, 21.12m, 5:14.96)
Gratulálunk!
Hajrá UTE! Hajrá atléták!