Dátum: 2019 július 16. (kedd) | Valter

hírek

35. Honvéd Kupa és 46. Paulínyi Jenő Emlékverseny

Atlétika szakosztály 2019-06-23 Megtekintések száma: 47

Pénteken a Legrand 35. Honvéd Kupa nemzetközi atlétikai versenyen, szombaton pedig a 46. Paulínyi Jenő Emlékversenyen léptek pályára atlétáink.

Női 5000 méter gyaloglásban Madarász Viktória 21:36.84 idei legjobb eredményével Kupa bajnok lett és szépen halad a világbajnokság felé.

Női gerelyhajításban Szabó Eszter nem talált legyőzőre és 48.59m-es egyéni csúccsal teljesítette a svédországban megrendezésre kerülő Junior Európa-bajnokságra a szintet.

Aranyérmet szerzett még fiú 1500 métere futásban Lázár Marcell 4:25.39-es egyéni csúccsal, valamint leány 1500 méteren Turcsányi Eszter 4:54.68 szintén egyéni csúccsal. A dobogó második fokára is többen álltak fel.

Férfi gerelyhajításban Járvás Máté 60.38m-es egyéni csúcsot elérve, leány gerelyhajításban Makai Anna 45.96m-t dobva, leány 3000 méter gyaloglásban Mészáros Dorottya 16:51.41-es egyéni csúccsal, fiú 300 méteren Birovecz Bátor 37.50mp-es egyéni csúccsal szerzett ezüst érmet. Bronzérmet Kovács Léna szerzett 80m gátfutásban 12.23mp egyénics csúccsal és 300m-es síkfutásban 42.30mp-es egyéni csúccsal.

Eredmények:

Legrand 35. Honvéd Kupa nemzetközi atlétikai verseny

Női 5000 méter gyaloglás
1.hely Madarász Viktória 21:36.84 SB

Női 100 méter
„B” döntő
6.hely Nyilasi Diána 13.11mp (előfutam 12.68mp)

Női 400 méter
4.hely Tóth Rebeka 56.74mp PB

Leány Rúdugrás
4.hely Visontai Orsolya 3.30m
10.hely Pintér Blanka 2.50m =PB
11.hely Nyilasi Dorina 2.50m =PB
13.hely Adámi Dalma 2.20m =PB
14.hely Pintér Dalma 2.10m PB
15.hely Németh Zsófia 2.10m
16.hely Víg Fanni 1.90m PB

46. Paulínyi Jenő Emlékverseny

Női Gerelyhajítás
1.hely Szabó Eszter 48.59m PB

Fiú 1500 méter
1.hely Lázár Marcell 4:25.39 PB

Férfi Gerelyhajítás
2.hely Járvás Máté 60.38m PB

Leány Gerelyhajítás
2.hely Makai Anna 45.96m

Leány 3000 méter gyaloglás
2.hely Mészáros Dorottya 16:51.41 PB

Fiú 300 méter
2.hely Birovecz Bátor 37.50mp PB
32.hely Horváth Simon 43.88mp

Leány 300 méter
3.hely Kovács Léna 42.30mp PB
11.hely Nyilasi Diána 43.58mp
32.hely Nyilasi Dorina 47.72mp PB
39.hely Németh Zsófia 49.54mp PB
40.hely Rafaez Kata 49.74mp

Leány 1500 méter
1.hely Turcsányi Eszter 4:54.68 PB
9.hely Máté-Tóth Boglárka 5:20.13 PB
10.hely Bodrogi Zsófia 5:23.97 PB

Leány 80 méter gát
3.hely Kovács Léna 12.23mp PB
4.hely Nyilasi Diána 12.46mp PB

Gratulálunk minden versenyzőnek és edzőiknek!
Hajrá UTE! Hajrá atléták!

Sportolj velünk az UTE szakosztályaiban!

1%

Mi az, amivel megőrizheted a gyermekeid egészségét?
Mi az, amivel segítheted olimpikonjaink felkészülését?
Mi az, amivel segítheted kedvenc klubodat?
Mi az, amit igyen adhatsz tavalyról?

UTE az utánpótlásért Adószám: 18165159-1-41