3 arany, 3 ezüst, 3 bronz - Atlétika - Hírek - Újpesti Torna Egylet hivatalos oldala

Dátum: 2018 augusztus 17. (péntek) | Jácint

hírek

3 arany, 3 ezüst, 3 bronz

Atlétika szakosztály 2018-07-19 Megtekintések száma: 461

Két napon át a legfiatalabbak egyéni bajnokságának adott otthont Miskolc Egyetemváros Atlétikai Centruma.  Magyarország Serdülő és Újonc Atlétikai Bajnokságán  64 versenyszámban küzdöttek meg a helyezésekért a 13 – 15 évesek, a sportág jövője szempontjából fontos viadalról az eseményen részt vett szakosztályok közül 29 távozhatott aranyéremmel. Az újpestiek fiatal csapata 3 arany-, 3 ezüst- és 3 bronzérmet szereztek a két nap során.

 

Bajnokaink:

Földi Gergő újonc sprinterünk 2 bajnoki címet is szerzett, 300m-en 39.09mp-es idővel, valamint 600m-en 1:30.09-es idővel. A bajnok edzője Nyilasi Péter.

Bán Eszter újonc versenyzőnk 1.51m-es eredménnyel a leány magasugrásban lett magyar bajnok. A bajnok edzője Szabó István.

 

Ezüstérmeseink:

Sánta Balázs újonc sprinterünk, edzéstársa, Gergő mögött 2 ezüstérmet szerzett, 300m-en 40.33mp-es idővel, valamint 600m-en 1:34.77-es idővel.

Máté-Tóth Boglárka 7:02.81-es egyéni csúccsal leány 2000m-es síkfutásban ért fel a dobogó második fokára.

 

Bronzérmeseink:

Bán Eszter a bajnoki címe mellé ötösugrásban 12.50m-el egy bronzérmet is szerzett.

Bognár Anna kétszer is felállhatott a dobogóra és szerzett bronzérmet. Leány 100m-es síkfutásban elért 12.68mp-es idei legjobbjával, valamint 80m-es gátfutásban elért 12.10mp-es egyéni csúcsával.

 

További eredményeink:

ÚJONC

 

Fiú 80 méter – Előfutam

Módis Martin Norbert 10.66mp PB

Südi Zalán 11.15mp PB

Szilveszter Marcell 11.27mp PB

 

Fiú 80 méter – „B” Döntő

1. hely Módis Martin Norbert 10.64mp PB

 

Fiú 300 méter – Időfutam

1. hely Földi Gergő 39.09mp PB

2. hely Sánta Balázs 40.33mp PB

10. hely Almási Attila 43.66mp PB

16. hely Szilveszter Marcell 48.09mp PB

 

Fiú 600 méter – Időfutam

1. hely Földi Gergő 1:30.09 PB

2. hely Sánta Balázs 1:34.77

 

Fiú 80 méter gát (0.76/8) – „B” Döntő

6. hely Almási Attila 13.73 (13.69 – előfutam) PB

 

Fiú Távolugrás – Döntő

13. hely Südi Zalán 4.02m PB

 

Leány 80 méter – Előfutam

Mázsa Izabella Éva 11.31mp PB

Sziráki Szonja Alma 12.00mp =PB

 

Leány 300 méter – Időfutam

8. hely Mázsa Izabella Éva 45.33mp

 

Leány 2000 méter – Időfutam

2. hely Máté-Tóth Boglárka 7:02.81 PB

 

Leány Magasugrás – Döntő

1. hely Bán Eszter 1.51m

 

Leány Rúdugrás – Döntő

8. hely Pintér Blanka Ilona 2.00m

9. hely Csányi Réka 1.80m PB

 

Leány Ötösugrás – helyből – Döntő

3. hely Bán Eszter 12.50m

22. hely Brehel Enikő 10.99m PB

23. hely Pintér Blanka Ilona 10.93m PB

24. hely Sziráki Szonja Alma 10.76m PB

25. hely Csányi Réka 10.73m PB

 

 

SERDÜLŐ

 

Fiú 100 méter – Előfutam

Szende Péter 12.84mp PB

Dánffy Ábel 13.21mp PB

 

Fiú 300 méter – Időfutam

21. hely Birovecz Bátor Péter 41.19mp PB

26. hely Farkas Bálint László 42.46mp

28. hely Dánffy Ábel 43.28mp PB

 

Fiú 3000 méter – Időfutam

18. hely Pap Dávid 12:11.30 PB

 

Fiú 100 méter gát (0.84/8.50) – Előfutam

Birovecz Bátor Péter 16.52mp

B Döntő

6. hely Lázár Marcell 15.91mp PB

 

Fiú 300 méter gát (0.76) – Időfutam

10. hely Birovecz Bátor Péter 43.96mp PB

14. hely Farkas Bálint László 45.02mp PB

 

Fiú Magasugrás – Döntő

7. hely Szende Péter 1.70m

 

Fiú Rúdugrás – Döntő

6. hely Lázár Marcell 3.40m PB

 

Fiú Távolugrás – Döntő

5. hely Szende Péter 6.11m

 

Leány 100 méter – Előfutam

Nyilasi Diana 13.73mp

Visontai Orsolya 13.91mp PB

Várkonyi Dorottya Viktória 13.99mp PB

 

Leány 100 méter – Döntő

3. hely Bognár Anna 12.68mp SB

 

Leány 300 méter – Időfutam

25. hely Nyilasi Diana 45.23mp

44. hely Várkonyi Dorottya Viktória 47.05mp PB

 

Leány 800 méter – Időfutam

18. hely Turcsányi Eszter 2:35.42 PB

 

Leány 1500 méter – Időfutam

15. hely Mészáros Dorottya 5:31.31 PB

 

Leány 3000 méter – Időfutam

11. hely Mészáros Dorottya 11:57.27

 

Leány 80 méter gát (0.76/8.00) – A-B Döntő

3. hely Bognár Anna 12.10 PB „A”

5. hely Kovács Léna 13.02 „B” (12.85 előfutam) PB

 

Leány 300 méter gát – Időfutam

5. hely Kovács Léna 47.31mp PB

21. hely Turcsányi Eszter 55.18mp PB

 

Leány Rúdugrás – Döntő

6. hely Visontai Orsolya 2.90m =PB

Nyilasi Diana

 

Leány Távolugrás – Döntő

9. hely Bognár Anna 5.03m

14. hely Bartha Lilla 4.93m

 

Leány Ötösugrás – Döntő

5. hely Bartha Lilla 15.86m PB

 

Gratulálunk a bajnokoknak, érmeseknek, minden versenyzőnek, valamint edzőiknek Szabó Istvánnak, Nyilasi Péternek, Szabó Dezsőnek, Käfer Leventének és Dóczi Orsolyának.

 

Hajrá UTE! Hajrá atléták!

Sportolj velünk az UTE szakosztályaiban!

1%

Mi az, amivel megőrizheted a gyermekeid egészségét?
Mi az, amivel segítheted olimpikonjaink felkészülését?
Mi az, amivel segítheted kedvenc klubodat?
Mi az, amit igyen adhatsz tavalyról?

UTE az utánpótlásért Adószám: 18165159-1-41